PIRÁTOS – BAN. ŠTIAVNICA    4:15 (2:7, 0:4, 2:4)
zostavy
1 Hric (g), 69 Barniak (1+0), 3 Henžel, 11 Ďurianová, 13 Knopp (c) (1+0), 14 Kňaze, 55 Lekár, 7 Maruniak, 6 Mesko, 12 Suja (0+1), 36 Ťahún, 16 Vašš (2+0)*
2 Klinovský (g), 5 Gibala, 8 Macharik (2+1), 96 Orolín (2+0), 26 Schiller (c) (2+1), 14 Trnka (2+1), 69 Volfinau (6+3)*, 27 Zorvan (1+7)
priebeh
0:1 (1:30) Macharik (Zorvan) – 1:1 (2:05) Vašš – 1:2 (2:14) Zorvan (Volfinau) – 1:3 (2:23) Trnka (Volfinau) – 1:4 (3:18) Volfinau (Macharik) – 1:5 (5:50) Orolín (Schiller) – 1:6 (6:31) Volfinau (Zorvan) – 2:6 (6:46) Barniak – 2:7 (11:13) Schiller (Zorvan)
2:8 (14:14) Orolín – 2:9 (20:07) Trnka (Volfinau) – 2:10 (22:04) Volfinau (Zorvan) – 2:11 (23:17) Schiller (Zorvan)
2:12 (26:17) Volfinau (Zorvan) – 2:13 (27:56) Volfinau – 2:14 (32:30) Macharik (Zorvan) – 3:14 (33:58) Knopp (Suja) – 4:14 (34:31) Vašš – 4:15 (35:21) Volfinau (Trnka)
článok
Zápasy štvrtého kola zahájil súboj Pirátos s Banskou Štiavnicou. I keď v úvode mladí Pirátos vystrkovali rožky, Banskoštiavničania prevzali opraty do rúk a pred prvou prestávkou mali päťgólový náskok. Dominancia tímu spod Sitna pokračovala aj v druhej tretine, keď Pirátos pridali ďalšie štyri góly. V poslednej časti sa obraz hry nezmenil, Pirátos akurát korigovali na konečných 4:15. Hviezdami zápasu boli za Pirátos D. Vašš, za súperov šesťgólový J. Volfinau, sedem asistencií pridal T. Zorvan. Banská Štiavnica sa výhrou vyšvihla na druhú priečku tabuľky.
vyjadrenia
D. Knopp (ZHP): Mame mladý tím a robíme stále školácke chyby. Chýbajú nám skúsenosti ale to u tak mladého kádra je normálne. Avšak, netrénujeme 2 týždne ani mesiac a už by sme nejaké základy mali mať vžité a nedostávať neustále toľko gólov, koľko dostávame. Máme teraz dlhšiu pauzu a budeme tvrdo makať na lepšie výsledky. Každý si uvedomuje čo mu nejde a to je najdôležitejšie.
M. Klinovský (BST): Štyri góly gólmana zamrzia ale výhra poteší. Na našej strane boli určite skúsenosti, Pirátos majú mladý tím.

GALIA – NORTH STARS         6:5 (2:2, 2:0, 2:3)
zostavy
1 Koťka (g), 98 Baranyai, 15 Chochula (1+1), 10 Kán (c) (0+1), 20 Koniar, 69 Kučák (2+1)*, 47 Purda (1+0), 3 Rybár (1+0), 88 Tomica (1+1)
1 Liška (g), 7 Bóna (0+1), 4 Bubniak (1+0), 14 Hegli (2+1), 90 Kotian (1+3)*, 29 Rehák, 13 Scheibstein, 10 Strečanský (1+0)
priebeh
0:1 (8:37) Bubniak (Kotian) – 0:2 (9:58) Kotian (Hegli) – 1:2 (10:37) Purda (Chochula) – 2:2 (11:51) Kučák
3:2 (17:25) Kučák (Tomica) – 4:2 (21:54) Rybár
5:2 (24:51) Chochula (Kán) – 5:3 (24:57) Strečanský (Bóna) – 5:4 (25:56) Hegli (Kotian) – 6:4 (31:05) Tomica (Kučák) – 6:5 (33:51) Hegli (Kotian)
tresty
vylúčenia: 1:1, bez využitia
35:09 Purda 2 min. sekanie – 35:09 Scheibstein 2 + 10 min. os. Trest (nešportové správanie)
HNS (33:51)
rozhodovali
Hužvár, Suja
divákov
34
článok
V druhom zápase 4. kola si Galia zmerala sily s North Stars. Prítomní diváci videli výborný a dramatický zápas top favoritov FHL. Handlovačania otvárali skóre a postupne viedli 0:2, lenže do prestávky sa išlo za nerozhodného stavu 2:2. V druhej časti boli North Stars prekvapivo nególoví, naopak Gálovia súperovi strelili dva góly. V poslednej časti navýšili hráči IBK vedenie na 5:2, potom Handlovčania náskok minuloročných šampiónov znižovali, nebezpečná bola hlavne úderka Kotian – Hegli, lenže Galia zvládla udržať vedenie a zvíťazila tesne 6:5. Hviezdy zápasu M. Kučák a I. Kotian.
vyjadrenia
M. Kán (GAL): V zápase s jedným z ašpirantov na titul sme sa nevedeli dlho dostať do zápasu.  V druhom dejstve sme sa ale chytili dvoma peknými gólmi a dovolím si tvrdiť, že sme diktovali tempo hry, v tretej tretine sa super chytil exportnými gólmi po našich chybách ale zápas sme nakoniec dokázali dotiahnúť do úspešného konca. Súperovi ďakujem za kvalitný zápas.
P. Scheibstein (HNS): Bolo vidieť, že sa stretli dva tímy bojujúce o čelo tabuľky. Boli momenty, kedy mali navrch hráči Galie, inokedy zase chalani z Handlovej. Divákom sa zápas musel páčiť, malo to všetko - pekné akcie, góly, emóciu a bojovalo sa o výsledok až do konca. Na konci zápasu sa radoval súper, ktorý strelil o jeden gól naviac. Gratulujem im, podali veľmi dobrý výkon, v tíme majú veľmi šikovných chalanov. Mojim chalanom chcem poďakovať, že nechali na ihrisku dušu.

PIRÁTI – BUKATOVÉ DUCH.    6:5 (3:1, 2:3, 1:1)
zostavy
24 M. Heinerich (g)*, 12 Belička (1+0), 81 Ferenčík (0+1), 2 Marek Hric (0+1), 19 Mário Hric (c) (0+1), 77 Miroslav Hric, 91 Pukač, 4 Mlynárik (0+1), 9 Sekereš (1+1), 10 Šopoň (3+0), 3 P. Sabó (1+1), 39 Kvasňák (g) (náhr.)
3 Neuschl (g), 28 Adamec, 20 D. Blahyj, 22 P. Blahyj (0+1), A. Heinerich (5+0)*, 69 Hurtík (c), 21 Mokroš, 99 Nosal, 1 Páleník, 10 Pavlík, 40 Šuster (0+1)
priebeh
1:0 (0:09) Sekereš (Ferenčík) – 2:0 (2:10) Sabó (Mário Hric) – 3:0 (2:23) Šopoň (Mlynárik) – 3:1
(7:29) Heinerich
4:1 (14:19) Šopoň (Sekereš) – 5:1 (14:37) Šopoň (Marek Hric) – 5:2 (16:30) Heinerich (P. Blahyj) – 5:3 (17:15) Heinerich – 5:4 (22:59) Heinerich
5:5 (24:17) Heinerich (Šuster) – 6:5 (33:46) Belička (P. Sabó)
článok
Posledný súboj 4. kola zaobstarali Piráti a Bukátové duchtičky. Do zápasu lepšie vkročili Piráti, po 9 sekundách vyhrávali 1:0, v polovici tretej minúty už 3:0. Do prestávky sa hráči Bukátových duchtičiek zmobilizovali a znížili na 3:1. Druhú časť zvládli lepšie práve Bukátové duchtičky, keď postupne znížili náskok Pirátov z 5:1 na 5:4. V poslednej tretine oranžoví hneď v jej úvode vyrovnali zásluhou už piateho gólu Adam Heinericha (hviezda zápasu)! Piráti ale v závere zvládli streliť gól na 6:5 a získali tak dva body, ich súper je zatiaľ bez bodového zisku. Hviezdou zápasu na strane Pirátov bol vyhlásený Matúš Heinerich, brat Adama. V pirátskom drese sa blysol hetrikom L. Šopoň.
vyjadrenia
Miroslav Hric (PIR): Do zápasu sme vlietli a pomerne ľahko a rýchlo sme si vytvorili trojgólový náskok, no pomerne ľahko sme ho aj stratili, pretože sme opäť stroskotali na nedodržiavaní našej taktiky. V závere zápasu sme ale opäť dokázali súpera preskočiť o gól a ubránili oslabovku, čo nás priviedlo k druhej výhre po sebe, čo sa nám tiež až tak často nestáva. Tímu ďakujem za bojovnosť a súperovi za dobrý a čestný zápas.
D. Neuschl (BDU): Zahral sa veľmi vyrovnaný súboj. Na začiatku zápasu po nás Piráti vyštartovali ako by sme im rum vypili a rýchlymi gólmi ukázali kto je tu doma. Podarilo sa nám streliť gól, no po prvej tretine sme sa fakt báli o výsledok. Neskôr v zápase sa nám podarilo dorovnať, Piráti však presnou strelou vyhrali zápas. Chcem pochváliť výkon Pirátov, vidno že majú natrénované a ďakujeme za kvalitný zápas.