PIRÁTI – BUKÁTOVÉ DUCH.    15:2 (5:0, 2:2, 8:0) - stav série 2:1, postup PIR
zostavy

24 Heinerich (g), 12 Belička (1+0), 38 Marek Hric (3+3)*, 19 Mário Hric (0+1), 77 Miroslav Hric (c) (0+2), 91 Pukač (3+0), 97 Mlynárik, 9 Sekereš (0+2), 10 Šopoň (3+0), 42 D. Sabó (2+2), 21 P. Sabó (3+2), 16 Schmidt
3 Neuschl (g)*, 21 D. Blahyj (1+1), 22 P. Blahyj (c) (1+0), 8 Mokroš, 9 Páleník, 78 Pavlík, 40 Šuster
priebeh
1:0 (0:21) P. Sabó (D. Sabó) - 2:0 (3:46) D. Sabó (Sekereš) - 3:0 (4:37) Marek Hric (Miro Hric) - 4:0 (6:37) D. Sabó (P. Sabó) - 5:0 (10:36) P. Sabó
5:1 (16:06) P. Blahyj (D. Blahyj) - 6:1 (17:32) Belička (Marek Hric) - 7:1 (20:45) P. Sabó (D. Sabó) - 7:2 (22:49) D. Blahyj
8:2 (26:13) Šopoň (Sekereš) - 9:2 (30:04) Pukač (P. Sabó) - 10:2 (31:56) Pukač (Marek Hric) - 11:2 (32:07) Marek Hric - 12:2 (33:04) Šopoň (Miro Hric) - 13:2 (35:41) Pukač - 14:2 (35:56) Marek Hric (Mário Hric) - 15:2 (35:59) Šopoň (Marek Hric)
článok
Tretia rozhodujúca štvrťfinálová bitka o postup do semifinále medzi Pirátmi a Bukátovými duchtičkami mala podobný priebeh ako prvé stretnutie série. Piráti sa rozbehli hneď od úvodu a svedomito išli za svojim cieľom, súperovi nedávali priestor, často strieľali. Bukátové duchtičky sa snažili o streľbu z väčších vzdialenosti a o vysunutie forwardov do brejku. Po prvej tretine viedli Piráti 5:0. Druhá tretina sa niesla vo vyrovnanom duchu, herne i gólovo. V tretej sa Piráti presadili osemkrát a posunuli sa semifinále, ktoré si zahrajú po 6 rokoch! Piráti totiž naposledy bojovali o medailu v ich striebornej sezóne 2017/18. Treba dodať, že Bukátovým duchtičkám v rozhodujúcom stretnutí chýbali najväčšie opory, lenže rovnako Pirátom v úvodných zápasoch. Hviezdami stretnutia boli Marek Hric (Piráti) a D. Neuschl (BD). Bukátové duchtičky ukončili sezónu na poslednom 7. mieste, čo je ich najhoršie umiestnenie v histórii FHL.
vyjadrenia
Miro Hric (PIR): Pred zápasom sme sa obávali, ako zvládne zápas brankár Matúš Heinerich, keďže nemal mesiac zápasovú prax, ale pred a počas zápasu bol dobre psychicky naladení, lapanie mu išlo ako po masle. Samotný zápas sa od začiatku vyvíjal v náš prospech, do pol minúty sme už vyhrávali 1:0. Súper nám nerobil žiadne väčšie problémy, druhú tretinu sme odflákali, v tretej sme už opäť  zabojovali, a videli náš cieľ zahrať si semifinále, čo sa nám nakoniec podarilo. Ďakujem všetkým za bojovnosť. Nedá mi nespomenúť, kebyže Bukátovým buchtičkám nechýbal v zápase "krém" v podaní Adama Henericha a Hurtíka, postup by sa odvíjal ťažšie. Súperovi ďakujem za pekné a fairplay štvrťfinálové zápolenia.
D. Neuschl (BDU): V zápase nám chýbali dve hviezdy, ktoré tak trochu náš tím ťahali. Zápas bol zo strany Pirátov kvalitný, síce to skončilo s veľkým gólovým rozdielom, myslím si že moji hráči zahrali dobrý zápas. Pirátom prajem veľa šťastia do ďalších zápasov a držím palce na vysnívaný titul.